Geoblog.pl    tamitu    Podróże    W kraju świątyń i latryn - Indie Południowe    lenistwo w kovalam

lenistwo w kovalam

Indie, Kovalam

4 stycznia

Tak oto mija najbardziej męczący dzień tego wyjazdu. Wyobrażacie sobie CAŁY DZIEŃ NA PLAŻY? Od rana, prawie do zachodu? Na leżaku? Pod opieką pana leżakowego, który dbał aby parasol chronił nas przed słońcem. Co prawda i tak się spiekliśmy. A to w morzu, a to z netbookiem na kolanach, troszkę z książeczką, przerwa na kalmary i piwo owinięte w gazetę, drzemeczka... No i jeszcze obserwacje miejscowych. Wydają się zafascynowani potęgą fal. Chłopcy skaczą w białe grzywy a dziewczęta w swoich barwnych strojach, wykończonych złotą nitką, chichoczą i brodzą w wodzie po kolana. Fale targają wstęgami błyszczących saari, spodnie dziewcząt ubranych po pendżabsku ociekają wodą. Przyjeżdżają tu całymi rodzinami, siadają w cieniu rybackich łodzi albo pod palmami, dzieci wystrojone w błyszczące sukienki, tak jakby u nas na imieniny babci.

Zaszło słońce, my powoli dochodzimy do siebie po słonecznym szoku. Za oknem piękny, nierealny kicz, czarne palmy na pomarańczowym niebie. Musimy zatrzymać te wspomnienia, te obrazy, tych ludzi... Dlatego chyba tyle piszę. Ten blog to nasza terapia, pomaga przetrawić, zastanowić się głębiej, pomyśleć, nabrać dystansu i pokochać tą niezrozumiałą kulturę.

Czas na wieczorny spacerek i … gazetkę, czyli piweczko oczywiście. Tylko najpierw nadrobimy zaległości, poszukamy wifi i uzupełnimy bloga.

Kochani Rodzice, Synu Ty nasz drogi, Madziu z Tomkiem i Haneczką, ciociu Krysiu, Agniesiu, Wojtusie, Maćki, Gosiu, Agatko i wszyscy nasi bliscy, znajomi – myślimy tu o Was, kochamy, tęsknimy

I oczywiście wszystkim, którzy dają radę przeczytać tyle tekstu, czasem może zbyt egzaltowanego, dziękujemy bardzo za ciepłe słowa.

dziadek
dziadek - 2012-01-04 17:33
to nie wasz styl lezakowanie caly dzien na plazy,rozumiemy was . ale taka forma fascynujacych relacji z waszego poznawania swiata ma dla bliskich wartosc ogromna.mateusz czeka na bezposrednie wspomnienia z waszej wedrowki a teraz liczy calki przed sesja egzaminacyjna

Agata Żyto
Agata Żyto - 2012-01-06 12:34
Kochani, nawet nie wiecie jak wiele osob sledzi Wasze relacje! (tylko nie wszyscy zostawiaja wpisy, przepraszam- notki;-) I ilu ludzi Wam kibicuje! Co my bedziemy czytac, jak wrocicie?... Serdecznosci, szczesliwego powrotu i do zobaczenia .. chcialam napisac w kraju, ale w ktorym?:-) gdziekolwiek!

JOLA
JOLA - 2012-01-06 14:16
my dzis uczestniczymy w uroczystosci swieta 3 kroli,szlakiem krolewskim idzie barwny orszak z wielbladem ,azjatyckim smokiem medrcami ze wschodu jest radosnie rodzinnie .wszyscy podazaja do zlobka swietej rodziny.Madziu czekamy na ciekawe dalsze opowiesci

tamitu

Magda i Marek Tokarscy